14 - 18 Eylül 2022 Tarihleri Arasında Ayvalık, Sanmsaklı Grand Hotel Temizel'de Gerçekleştirildi.

Ayvalık Kaymakamlığı, Ayvalık Belediyesi, Ayvalık İlçe Emniyet Müdürlüğü, Ayvalık Jandarma Komutanlığı ve GWEF (GoldWing European Federation - AltınKanat Avrupa Federasyonu) işbirliği ile gerçekleşen festivalde 25 farklı ülkeden 280'e yakın motor ve 500'ün üzerinde motor tutkunu Ayvalık'ta bir araya geldi. Bu muhteşem organizasyona katılan motorcular etkinlik süresince gittikleri her yerde tüm Ayvalık halkınin büyük ilgisi ile karşılandılar.

Türkiye Festivallerinin vazgeçilmezi olan Light Parade (Gece Sürüşü) ve National Parade (Ülkeler Sürüşü) esnasında yüzlerce katılımcısı ile Ayvalık sokaklarında muhteşem görüntülere imza atan GoldWing tutkunlan aynı zamanda Ayvalık halkı ile bir araya geldiler.

 Ayvalık ve Cunda'nın Tarihi Mekanları Düzenlenen Kültür Turu ile Gezildi.

Yüzlerce yerli ve yabancı turistin katılımları ile gerçekleştirilen Kültür Turu ile Ayvalık ve Cunda da bulunan tarihi mekanlar gezildi. Ayvalık'ın tarihi dokusuna hayran kalan Yabancı misafirlerimiz ayni zamanda Tekne Turları, Konserler ve Çeşitli Aktivitelerle dogal güzelliklerin tadını çıkarıp unutulmaz anlar geçirdiler.

 

 

Ayvalık Belediyesi, Maske Müzik – Şenan Kerçin, Doru Tech - Ahmet Kamil Şirikçi, San Aviation - Tahsin San, Uçar Mermer - Ali Uçar, Cunda Emlak - Ahmet Duran Ürgüplü sponsorluğunda gerçekleşen etkinliğin final gecesinde ise GoldWing Club Türkiye tarafindan verilen ödül ve plaketler sahiplerini buldu. Ayvalık Kaymakamı Sayın  Hasan Yaman, Ayvalık Belediye Başkanı Sayın Mesut Ergin ve Ayvalık Jandarma Komutanı Sayın Onur Yakan'ın katılımları ile gerçekleşen  törende GoldWing Club Türkiye Yönetim Kurulu Faiz Köprülü, Özcan Şimşek, Celaleddin Alibeşeoğlu, Murat Şensoy, Taner Avcı, Sinan Atay ve Selçuk Öner'de hazır bulundular.