Harley Owners Group (H.O.G.) dünyanın her yerinden Harley-Davidson kullanıcılarının bir araya gelerek sürüş tutkularını paylaştığı global bir gruptur.

HOG Ankara Chapter'ın ev sahipliğinde 2008 yılında 10-15 Harley-Davidson kullanıcısının katılımıyla başlayan Gaziler Sürüşü, yıllar geçtikçe büyüyerek Gazilerimizle beraber geçirdiğimiz bir festival haline gelmiştir. Son yıllarda Türkiye’nin dört bir yanından yaklaşık 500 Harley-Davidson kullanıcısının yanı sıra, aynı tutkuları paylaştıkları diğer motosiklet derneklerinin, Gazilerimizin ve Ankara Halkının da katılımlarıyla her geçen yıl büyüyen bir etkinlik.

Her yıl Eylül ayı içerisinde gerçekleştirilen bu etkinlik kapsamında Gazilerimizle dolu dolu bir gün geçiriyorlar. Gazilerimizi motosikletlerine bindirip, alınan yerel izinler dahilinde, kortej halinde kısa bir şehir turu geçekleştiriyorlar. Bu şehir turunun, Gazilerimizle beraber motosiklet tutkusunu ve heyecanını paylaşmanın yanı sıra,  Gazilerimizle ilgili farkındalık yaratmak ve vatansever duyguların tazelenmesi açısından büyük önemi olduğunu düşünüyorlar. 

Şehir turunun ardından, Gazilerimizle beraber Anıtkabir’de Ata’mızın huzuruna çıkıyorlar, Atatürk ve tüm silah arkadaşlarına saygılarımızı sunuyorlar. Daha sonra tekrar motosikletlerine binip Gazilerimizle beraber ana etkinliğin yapılacağı alana geçiyorlar. Burada yemek, müzik ve gösteriler eşliğinde gün boyunca eğleniyorlar.