honda africa twin adventure sport 4 2020

Honda efsane modeli Africa Twin'in 2020 model Adventure Sports'unu tanıttı

Honda efsane modeli Africa Twin'in ilk üretimini  XRV 650 model kodu ile 1988 yılında yaptı , sonrasında XRV750 modeli ile motorun cc yükseltilerek üretime devam etti.2003 yılında Honda Africa Twin'in üretimini durdurdu. Taa ki 2016 yılında CRF 1000 modelini üretene dek .Bu modelde 998 cc bir motor 94 bg güç ve 98 Nm tork üretiyordu.2020 yılında motorun cc sini 90cc daha yükselterek 1184 cc ye çıkarak CRF 1100L yi üretti.

Yeni CRF1100L Africa Twin Adventure Sports, off-road odaklı CRF1100L Africa Twin'in çerçevesini, motorunu ve sürüş konumunu paylaşıyor, ancak kendine özgü bir rolü var: binicilere hem gerçek uzun mesafe yeteneği hem de pratiklik sunmak ve off-road. Bu, daha büyük 24.8L yakıt deposu, genişletilmiş rüzgar koruması; yüksekliği ayarlanabilen ekran, büyük motor karter koruması, alüminyum arka taşıyıcı tubles lastikler. ACC şarj cihazı ve ısıtmalı elcik  standart olarak sunuluyor.

Tıpkı 2020 Africa Twin'de olduğu gibi, motor %7 daha fazla güç ve % 6 daha fazla tork üretiyor ve önceki tasarımla karşılaştırıldığında devir aralığında her yerde çok daha güçlü. Aynı zamanda EURO5 uyumludur.

İsteğe bağlı Çift Debriyaj Şanzımanı

Her debriyaj bağımsız olarak kendi elektro-hidrolik devresi tarafından kontrol edilir. Vites değişimi gerçekleştiğinde, sistem kullanımda olmayan debriyajı kullanarak hedef vitesi önceden seçer. İlk kavrama daha sonra, ikinci kavrama aynı anda devreye girdiğinde elektronik olarak ayrılmaktadır.

Sonuç, tutarlı, hızlı ve kusursuz bir vites değişimidir. Ayrıca, ikiz kavramalar sürücüyü arka tekerleğe minimum düzeyde kesintiyle sürücüyü bir vitesten diğerine aktarırken, makinenin vites değiştirme şoku ve eğimi en aza indirilir ve bu da değişimin doğrudan ve pürüzsüz olmasını sağlar.

DCT'nin çekiciliğine ek olarak, dayanıklılığın ekstra avantajları (vitesler bir dişlinin eksik olması nedeniyle zarar görmeyeceği için) durma, düşük stresli şehir içi sürüş ve düşük sürücü yorgunluğunun imkansızlığı

Üç çalışma modu mevcuttur. MT modu, sürücünün gidon tetik kontrol düğmeleriyle birlikte kaymasını sağlayan tam manuel kontrol sağlar. Otomatik D modu şehir ve karayolu sürüşleri için idealdir ve optimum yakıt verimliliği sağlar. Otomatik S modu, ECU motorun vites değiştirmeden önce biraz daha yükseğe dönmesine izin verdiği ve ekstra motor frenlemesi için yavaşlarken daha erken vites değiştirdiğinden, üç sportif sürüş seviyesi sunar.

D veya S modunda, DCT gerektiğinde anında manuel müdahale sunar - sürücü yalnızca sol gidondaki yukarı ve aşağı vites tetiğini kullanarak gerekli vitesi seçer. Uygun bir zamanda DCT, gaz kelebeği açısına, araç hızına ve vites konumuna bağlı olarak kesintisiz bir şekilde otomatik moda geri döner.

Africa Twin için DCT ayrıca  TFT dokunmatik ekran üzerinden erişilen G düğmesiyle geliştirilmiş arazi işlevselliği ile bir macera ortamında çalışmak için tam donanımlıdır  . Devreye sokma  G  bir sürme modunda anahtar vites değiştirme sırasında kavrama kaymanın miktarını azaltarak var çekme ve makine kontrolü için dokusunu geliştiren.

DCT sistemi için daha fazla işlevsellik, en uygun kontrolü sağlamak için bir eğim derecesine bağlı olarak vites değiştirme düzeninin uyarlandığı eğim tespiti şeklinde gelir.

CRF1100L Africa Twin Adventure Sports'un DCT sistemi için yeni bir özellik, viraj tespitidir. IMU motosikletin viraj aldığını algıladığında, sistem vites değiştirme programını en doğal vites değişimleri için incelikle ayarlar.

İsteğe bağlı SHOWA EERA  süspansiyonu

Yeni Afrika Twin Adventure Sports'unuzu seçmeye geldiğiniz zaman  ve açık yolun nereye gideceğini bilen biri olduğu için her zaman optimum süspansiyon ayarları için SHOWA ELEKTRONİK EKİPMANLI RIDE ADJUSTMENT (SHOWA EERA  ) seçeneği var. Önceden ayarlanmış üç mod, tur, şehir ve arazi sürüşü arasındaki tüm senaryoları kapsar. Arka yay ön yükü ayrıca, ister solo ister binek ve bagaj olsun, yüke uyması için sabitken elektronik olarak da ayarlanabilir.

Ön ve arka süspansiyonların en iyi şekilde sönümlenmesi için Afrika Twin Adventure Sports  bir seçenek olarak Showa EERA  ile de mevcuttur . Dört varsayılan mod - SOFT, MID, HARD ve OFF-ROAD - her türlü sürüş durumunu kapsar ve daha fazla ince ayar için bir KULLANICI modu vardır. Sabit durumdayken arka yay önyüklemesi de ayarlanabilir.

İkili Gündüz LED Gündüz Farları (DRL) görünürlüğü yüksektir, güvenliği arttırır ve cruise control sistemi standart olarak mevcuttur.

Africa Twin Adventure Sports, ayrıca, IMU tarafından yönetilen, yalın açısına bağlı olarak aydınlatma alanını otomatik olarak ayarlayan üç aşamalı Viraj Lambalarına da sahiptir.

Kontrol ve rahatlık için tasarlanan sürüş pozisyonu, daha önce olduğundan 50mm daha alçak ayarlanmış daha ince bir bölüme sahiptir. Tam renkli Çok Bilgi Ekranı (MID) 6,5 inç TFT dokunmatik ekran, makinenin sistemleriyle (Showa EERA  dahil ) artı Apple CarPlay ®  ve Bluetooth bağlantısıyla etkileyici bir etkileşim sunar .

Africa Twin'in motoru, 2018'de Throttle By Wire (TBW) kontrolünün avantajlarını aldı ve arka lastik kavrama için motor gücü ve karakteristik özelliklerin yanı sıra genişletilmiş Honda Seçilebilir Tork Kontrolü'nün (HSTC) daha iyi yönetimini sağladı; 2020 için sistem akıllıca gelişti ve şimdi altı eksenli IMU * ile birlikte çalışıyor.

Sistem 4 seviye güç ve 3 seviye motor freni sunar. Halen yedi HSTC seviyesi vardır, ancak her seviyenin  müdahale miktarı IMU'dan  gerçek zamanlı girişle (yalpa / yuvarlanma açısı ve hızı) çalışmak üzere optimize edilmiştir. Seviyelerin aralığı, sürücünün arazi sürüşü için arka lastik sürgüsünün miktarını daha iyi seçmesini sağlayacak şekilde optimize edilmiştir. HSTC ayrıca tamamen kapatılabilir.

Wheelie Control başka bir yeni özellik. Yine, IMU eğim açısı ve hızını ölçerek ve motor torkunu TBW üzerinden kontrol ederek, sürücü 3 giriş seviyesi arasından seçim yapabilir. Seviye 1, amaçlanan tekerlek kaldırmasına izin verir, ancak ani hareketi engeller. Seviye 3, herhangi bir ön tekerlek yükselmesini durdurur ve seviye 2, ikisinin arasındadır. Wheelie Control ayrıca tamamen kapatılabilir.

Dört varsayılan sürüş modu ayarı vardır: TOUR, KENTSEL, GRAVEL ve OFF-ROAD birçok sürüş koşulunu ve durumunu ve iki adet özelleştirilebilir KULLANICI ayarını kapsayacak şekilde. Varsayılan sürüş modlarında bile, bazı parametreleri - HSTC seviyeleri 1-7 (artı kapalı) arasında, Wheelie Control seviyeleri 1-3 arasında (artı kapalı) ve DCT S modu vardiya modeli seviyeleri 1-3 arasında değiştirmek mümkündür.

TOUR  , pillion ve bagaj yüklü turları ve ayrıca aktif viraj sistemi ABS olan orta dereceli Motor Frenini (2) kullanmak için en yüksek Gücü (1) kullanır.

URBAN,  geniş kapsamlı sürüş gereksinimlerine uygundur ve yoldaki aktif virajda ABS'li orta seviye Güç (2) ve Motor Frenleme (2) kullanır.

GRAVEL  en düşük seviyede Güç (4) ve Motor Frenleme (3) sunar. Viraj alma ABS, arazi ayarı ile etkindir; bu ayarda, arka fren ABS kapatılamaz.

OFF-ROAD  düşük orta seviye Güç (3) ve en düşük Motor Frenleme (3) miktarını kullanır. Viraj alma ABS, arazi ayarı ile etkindir; arka fren ABS kapatılabilir.

KULLANICI 1 ve 2  modları, sürücüye iki farklı kişiselleştirilmiş kurulum seçeneği sunar: 1-4 Güç seviyeleri ve Motor Frenleme 1-3, ABS (yoldaki / yol dışı) ile elektronik aksamın sönümlenmesi ve ön yükü arasında seçim yapma süspansiyon.

Renkli Çoklu Bilgi Ekranı (MID) 6,5 inç TFT dokunmatik ekran, sürücüyü tüm Afrika Twin sistemlerinin kontrolünde tutar ve sürüş modlarının her biri ekranın sol üstünden seçilir. MID, seçilen sürüş moduna göre çeşitli bilgi seviyelerini gösterecek şekilde özelleştirilebilir ve eldiven giyerken bile kullanımı kolaydır.

Ayrıca  Apple iPhone ®  'un dokunmatik ekran üzerinden kullanılmasını sağlayan Apple CarPlay ®' e de sahiptir . Navigasyon uygulamalarına da erişilebilir ve görüntülenebilir ve bir Bluetooth kask kulaklık aracılığıyla çağrı yapılabilir veya alınabilir. İPhone®'un kendisi MID'in sağındaki bir USB şarj bağlantı noktasına takılır. Ahizesiz kablosuz Bluetooth bağlantısı aynı zamanda bir iPhone® veya Android cihaz için bir seçenektir ve tüm kontrol girişleri soldaki şalt cihazından yapılır.

 

2020 Honda Africa Twin Adventure Sports Teknik Özellikleri

Motor Hacmi : 1084 CC

Silindir Adedi : Paralel iki silindir

Sıkıştırma Oranı : 10.1 / 1

Motor Gücü : 100 BG / 7500 d/d

Maksimum Tork : 105 Nm / 6250 d/d

Depo : 24,8 litre

Yakıt Tüketimi :     4.9L/100km (20.4km/L) MT

4.8L/100km (20.8km/L) DCT

Yağ kapasitesi : 4.8 / 4.3 (5.2 / 4.7 DCT)

Aktarma : 6 İleri Manuel - 6 ileri DCT

Rake Açısı:    27.5 °

Trail:   113 mm

Ön,Arka Fren: 2x310mm , 256mm

Ön,Arka Lastik:  90/90-21M/C 54H (tubeless)   Bridgestone Battlax Adventurecross Tourer AX41T Metzler Karoo Street

150/70R18M/C 70H (tubeless) Bridgestone Battlax Adventurecross Tourer AX41T Metzler Karoo Street

 

Kuru Ağırlık : 238kg; DCT: 248kg

Sele Yüksekliği : 850 / 870mm (alçak koltuk seçeneği 825mm, yüksek koltuk seçeneği 895mm)

Dingil Mesafesi : 1575mm

Ölçüleri: 2330 mm Uzunluk ; 960mm Genişlik ; 1560mm Yükseklik

 

honda africa twin adventure sport 1 2020 honda africa twin adventure sport 2 2020 honda africa twin adventure sport 3 2020 honda africa twin adventure sport 5 2020 honda africa twin adventure sport 7 2020 honda africa twin adventure sport 8 2020