Ayhan Sicimoğlu ve Latin All Stars , 1 Kasım 2019 Cuma Moda Kayıkhane Sahnesi'nde

Ayhan Sicimoğlu & Latin All Stars , 1 Kasım 2019 Cuma Moda Kayıkhane Sahnesi'nde

 

Etkinlik Linki

Mekan: Moda Kayıkhane

 

Ayhan Sicimoğlu Kimdir ;

Ayhan Sinan Sicimoğlu, 25 Ağustos 1950 yılında Niğde'de doğmuştur. Kayseri kökenli bir aileye mensup olan Ayhan Sicimoğlu, Talas Amerikan Okulu ve Tarsus Amerikan Koleji'nde eğitim gördükten sonra, Hacettepe Üniversitesi Temel Bilimler Fakültesi'nde ekonomi eğitimi aldı.

Ayhan Sicimoğlu, üniversite yıllarından tanıştığı Mazhar Alanson, Fuat Güner, Özkan Uğur, Galip Boransu gibi isimlerle 1970'li yıllarda İpucu Beşlisi adlı biunk grubu kurdular ve birlikte Heyecanlı isimli 45liği yaptılar.

Heyecanlı, Hop Otur Hop Kalk gibi dönemde ses getiren şarkılarda Ayhan Sicimoğlu'nun düzenlemeleri mevcuttur. Grubun düzenlediği şarkılar arasında yer alan Ele Güne Karşı, daha sonra MFÖ grubunun kült şarkılarından biri haline gelmiştir. Bu İpucu Beşlisi adlı grubun 1970'lerin sonunda dağılmasının sonunda Ayhan Sicimoğlu kariyerine ağırlıklı solo olarak devam etmiştir.

Üniversiteden sonra fotoğraf ve film bölümlerinde okumak için İngiltere'ye gitmiştir. Daha sonra ise moda fotoğrafçılığı yapmak için Roma'ya gitmiş ve 4 sene orada yaşamıştır. 1981'de döndükten sonra da New York'a yerleşmiştir.

2006 yılında ilk solo albümü “Friends & Family” adı ile çıktı. Bu albümde Fahir Atakoğlu’nun piyanoları ve aranjeleri de dikkat çekiyor.

2011 yılında ikinci albümü ‘En Estambul’ ile yabancı müzisyenlerin de yer aldığı bir albüm çıkardı. Albümde Armando Miranda, Rodigor Rodriguez, Burcu Güneş, Sibel Tüzün ve Esin İris gibi isimler vokal performansları yer almaktadır.

Son yıllarda çeşitli TV kanallarında Ayhan Sicimoğlu ile Renkler adlı gezi-kültür programını yapmakta ve kurmuş olduğu Latin All Stars grubu ile perküsyon performansları sergilemektedir. Ayrıca Joy FM'de Latin Lovers isimli radyo programını düzenlemektedir. Sicimoğlu İngilizce, Fransızca, İtalyanca, İspanyolca ve Portekizce konuşabilmektedir.

Aynı zamanda tam bir deniz tutkunu dalgıç olan Ayhan Sicimoğlu Türkiye Sualtı Arkeolojisi Vakfı Başkanı görevi de yaptı.