The Distinguished Gentleman’s Ride

Her yıl Eylül ayının son Pazar günü dünya çapında düzenlenen The Distinguished Gentleman’s Ride, bu yıl 29 Eylül tarihinde Yapı Kredi Bomontiada’nın ev sahipliğinde , Eleventy ve Leica Türkiye'nin desteğiyle İstanbul’da gerçekleştirilecek. Şık giyimli yüzlerce klasik motosiklet severin bir araya geldiği etkinlik, Türkiye’de prostat kanseri konusunda farkındalık yaratmayı ve dünya çapındaki araştırmalara maddi destek sağlamayı hedefliyor.

 

The Distinguished Gentleman’s Ride 1

 

 

Prostat kanserine ilişkin farkındalık yaratmak ve tedaviye ilişkin çalışmalara maddi destek sağlamak amacıyla klasik ve nostaljik motosiklet severleri her yıl Eylül ayının son haftasında bir araya getiren The Distinguished Gentleman’s Ride, bu yıl 29 Eylül Pazar günü 110 ülkeden 700’den fazla şehir ile birlikte İstanbul’da da gerçekleştirilecek. Yapı Kredi bomontiada’nın ev sahipliğinde ve Eleventy ile Leica Türkiye'nin desteğiyle Tarihi Yarımada’nın içinde yapılacak sürüşe 200’den fazla motosiklet tutkunun en şık kıyafetleri ile katılması bekleniyor.

 

The Distinguished Gentleman’s Ride 2

 

Mad Men dizisinin ana karakteri Don Draper’ın Matchless motosikleti üzerindeki şık halinden ilham alan The Distinguished Gentleman’s Ride, ilk kez 2012 yılında Avustralya'nın Sidney kentinde gerçekleştirildi. Dünyadaki önde gelen erkek sağlığı fonu olan Movember Foundation yararına düzenlenen etkinlikler ile bu güne kadar 18,5 milyon dolardan fazla bağış toplandı. Bu yıl 110 ülkede gerçekleştirilecek etkinlerle prostat kanseri çalışmalarına 7 milyon dolar daha destek sağlanması hedefleniyor.

 

The Distinguished Gentleman’s Ride 3

2014 yılından bu yana İstanbul’da da düzenlenen etkinliğe, konsepti doğrultusunda sadece klasik ve klasik görünümlü motosikletler ile scooter’lar katılabiliyor. Sürücülerin ücretsiz olarak katılabileceği bu etkinlikte prostat kanseri ile mücadele için bağış toplamak isteyenler için kendi sayfaları oluşturuluyor.

The Distinguished Gentleman’s Ride etkinliğine katılım ve detaylar için www.dgristanbul.com  sitesini ziyaret edebilirsiniz.

 

Yapı Kredi bomontiada Adres: Merkez Mah, Silahşör Cad, Birahane Sok. Tarihi Bomonti Bira Fabrikası No:1, Şişli