porsche taycan5

Şu an için sadece Taycan Turbo ve Turbo S olarak iki modeli piyasa sunacak olan Porsche,iler ki süreçte daha düşük güçteki modelleri ile yelpazeyi genişletecek.

 

Porsche Taycan Turbo

Taycan Turbo modelinde  Launch  Control (Kalkış Kontrol )ile 500 kw (680 hp) güç ve 850 Nm maksimum tork elde eden motor 0 dan 100 km/saat hıza 3.2 saniyede erişiyor.Taycan Turbo Menzil 450 km

Porsche Taycan Turbo S

Turbo S modelinde ise 560 kw (761 hp) güç ve 1050 Nm maksimum tork elde eden motor 0 dan 100 km/saat hıza 2,8 saniyede erişiyor.Taycan Turbo S Menzil 412 km

PORSCHE TAYCAN DNA'sı

Porsche Torque Vectoring Plus

(Porsche Tork Yönlendirme Plus) özelliği ile araç dinamiğini ve istikrarını artırır.Direksiyon açısı ve hız gaz pedalı konumu, sapma oranı ve hızına bağlı olarak frenleme ,direksiyon tepkisi ve hassasiyetini artırır.

 

PDDC Sport

Porsche Dinamik Şasi Kontrol Sporu özelliği ile araç sportif sürüş dinamikleri sağlıyor.Diğer model serilerinde de kullanılan sistem,yanal eğimleri neredeyse tamamen telafi ediyor.

 

Aktif Aerodinamik

Dinamik sürmek için Taycan'ın sistemi Porsche uyarlamalı arka rüzgarlık oluşan aktif aerodinamik ve kontrol edilebilir soğutma hava girişi. Arka spoyler sürüş durumuna göre 3 kademede hareket eder: 90 km / s, 160 km / s ve 200 km / s'de

2 Vitesli Şanzıman

Sabit mıknatıslı senkron makine konsepti, kompakt tasarımda yüksek güç yoğunluğu, yüksek sürekli güç ve yüksek verimlilik sunar. Yeni geliştirilmiş, arka aksta otomatik vites değiştiren 2 vitesli şanzıman, gözle görülür şekilde daha fazla dinamizm sağlar.

 

Kalıcı Mıknatıslı Senkron Makine

Böylece, sürekli mıknatıslı senkron bir makine Taycan Turbo ve Taycan Turbo S'ye iki kez monte edilir - her dingilde bir tane vardır - ve performans bataryası derin alt gövdeye entegre edilmiştir. Etki: farklı sürüş modlarında verimlilik ve dinamikler arasındaki yayılıma en iyi şekilde ayarlanabilen üstün sürüş dinamikleri ve dört tekerlekten çekiş. 

 

www.porsche.com

porsche taycan5